Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

Amaç

Finansal yönetim, bankacılık ve sigortacılık alanlarında ekonominin ihtiyaç duyduğu nitelikli ve donanımlı işgücünün sağlanmasına katkıda bulunmak.            

Hedef

Ulusal ve uluslararası piyasalara yetiştirdiği dinamik, girişimci, yenilikçi ve analitik düşünen yönetici adaylarıyla önde gelen üniversiteler arasında yerini almak

Bölüm Hakkında

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılı I. Dönemi’nde lisans düzeyinde öğrenim görmek üzere 58 öğrenci kabul etmiştir. Bölümün kuruluş amacı Bankacılık ve Sigortacılık alanında kamu ve özel sektör alanında ihtiyaç duyulan uzmanları yetiştirmektir. Bölümün öğrencilere yönelik temel hedefi alanda kariyer hedefine sahip, temel bankacılık ve sigortacılık konularına hakim, alanıyla ilgili bilişim teknolojilerini etkin kullanabilen bireyler yetiştirebilmektir.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nde 2013-2014 eğitim ve Öğretim Yılı II. Dönemi’nde “Finans Topluluğu” kurulmuştur. Topluluk faaliyetleri arasında öncelikli olarak bankacılık ve sigortacılık alanıyla ilgili kamu veya özel sektör temsilcilerinin bölüm öğrencilerine meslekle ilgili bilgilendirme toplantıları düzenlenmesi yer almaktadır.

İş Fırsatları

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunları 4 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık lisans diplomalarını aldıklarında pek çok sektörde ve değişik alanlarda çalışabilmelerini sağlayacak bilgi ve becerilerle donanmış olmaktadırlar. Bankacılık ve Sigortacılık ortaya koyduğu bu geniş kapsamıyla öğrencilere muhasebe, bankacılık, finans, satış, gibi alanlarda istihdam olanakları yaratmaktadır. Bölümümüzün gelecek hedefleri arasında Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Lisans Programı açarak bu yönde lisansüstü düzeyde öğrenci yetiştirmek bulunmaktadır.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Öğretim Üyeleri

Bu içerik 08.10.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 5451 kez okundu.