KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

ÖĞRENCİ DUYURUSU

UYARI:YENİ KAYIT YAPTIRMIŞ ÖĞRENCİLERİMİZ KAYIT YENİLEMESİ YAPTIRMAYACAK VE DERS SEÇİMİNDE BULUNMAYACAKTIR  BU DUYURU 2,3,4.SINIFLARI KAPSAMAKTADIR

1-  2015-2016 Öğretim Yılı Güz Dönemi Ders Seçimleri 14 Eylül 2015 – 18 Eylül 2015 tarihleri arasında internet üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Elektronik ortam dışında kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır.

2- Ders seçim işlemi için ayrılmış olan süre kesinlikle uzatılmayacaktır.


İnternetten Kayıt Yenileme İşlemi İçin: 


a) İnternet'e bağlı herhangi bir bilgisayardan yararlanarak "http://www.trakya.edu.tr" adresinde bulunan"Öğrenci" menüsü altındaki "Öğrenci Bilgi Sistemi" ne girebilir veya "http://obs.trakya.edu.tr" internet adresini doğrudan kullanabilirsiniz. Karşınıza "Sisteme Giriş" ekranı gelecektir.

b) Ekranın sol tarafında bulunan "Şifre gerektiren işlemler için lütfen sisteme giriş yapınız" ibaresinin altındaki "Giriş" tuşuna basınız. Açılan pencereye öğrenci no ve şifrenizi yazıp, "Giriş" tuşuna tıklayınız.

c) Sol bölümde yer alan "Kayıtlanma" seçeneğinden "Kayıt Yenileme" işlemini seçiniz.

d) Açılan ekranın üst kısmında "Alabileceğim Dersler", onun altında ise "Seçtiğim Dersler" yer almaktadır. Eğer geçmiş yıllardan başarısız olduğunuz dersler var ise bu dersler "Seçtiğim Dersler" alanında önceden seçilmiş olarak gelecektir.

e) Yeni dönemde almak istediğiniz dersleri üzerine tıklayarak seçiniz ve "+Seçtiğim Derslere Ekle" tuşuna basarak tek tek ekleyiniz.

f) Alttan almak zorunda olduğunuz ve yeni seçtiğiniz dersler, "Seçtiğim Dersler" alanında yer almaktadır. Son kontrollerinizi yaptıktan sonra "Seçtiklerimi Kaydet" tuşuna basarak ders seçme işlemini sonlandırabilirsiniz. 

g) Danışmanınız bu sürece onay verinceye kadar, seçilmiş olan dersler üzerinde değişiklik yapılabilmektedir. 

h) Konu ile ilgili sorularınızı biriminizde bulunan öğrenci işleri bürosuna iletebilirsiniz   0(284) 513 15 50/1147- uuby@trakya.edu.tr  ( Fikret ELALDI)Bu içerik 11.09.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 961 kez okundu.