Muhasebe Bölümü

Amaç

Muhasebe ve denetim alanındaki gelişmeler ve özellikle bağımsız denetimin öneminin artması nedeniyle bu alanda çalışacak olan uzmanlara ve yöneticilere olan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Her işletmenin, bu konularda eğitim almış personel istihdam etmesi gerekmektedir. Bölüm, bu alanlarda hizmet veren kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere muhasebe uzmanı yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Hedef

Muhasebe bölümü, öğrencilere analitik düşünme yeteneği kazandırmayı, mesleki gelişmeleri küresel düzeyde takip etme alışkanlığını edindirmeyi ve öğrencilerin teorik bilgilerin yanında uygulamalı çalışmalarda da bulunmalarını sağlamayı hedeflemektedir.

Bölüm Hakkında

Muhasebe Bölümü 2015-2016 döneminde ilk öğrencilerini kabul edecektir. Bölümün amacı muhasebe alanında ihtiyaç duyulan uzmanları yetiştirmektir.

İş Fırsatları

Muhasebe Bölümü’nden mezun olanlar muhasebe, finans, denetim, bankacılık, sigortacılık gibi alanlarda ulusal ve uluslararası kuruluşlarda görev yapabilirler. Ayrıca mezunlar, kamu sektörü veya özel sektörde faaliyet gösteren tüm işletmelerin muhasebe ve finansman bölümlerinde yönetici ve yönetici yardımcısı unvanlarıyla istihdam edilebilirler.

Muhasebe Bölümü Öğretim Üyeleri

Bu içerik 02.07.2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1724 kez okundu.